İstanbul Antikacı

İstanbul Antikacı
8 Mayıs 1995

Firma Hakkında

İstanbul Antikacı olarak, antika gümüş, antika saat, tablo, plak, tarihi kitap, antika mobilya, antika halı ve kilimlerinize en iyi fiyatı veriyoruz. İstanbul’un her bölgesinde her çeşit nitelikli antika ürünleriniz değerinde alınmaktadır. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antikanızı adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

Estetik, maddi değeri olan tarihi eser ürünlerin alımı ve antika eşya eserleri için en iyi fiyat verilmesi için bizi aramadan karar vermeyin. Satmak istediğiniz antikaları ücretsiz keşif ile gelip görüyor ve değer biçiyoruz. Yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübe ile en iyi fiyatları bizden alabileceğinize emin olabilirsiniz.

İstanbul Antikacı
İstanbul Antikacı

İstanbul Antikacı

Son yıllarda İstanbul’da yaygın olarak bulunan antika sektöründe alanında uzman, yetişmiş portföy danışmanı bulmak oldukça zor oluyor.İstanbul Antikacı uzmanları detaylı ve yıllarda süren çalışmalarla antika sektörünün lideri konumunda olmanın haklı gururunu yaşmaktadır. Belirli zamanlarda kurulan antika pazarlarında adeta zamanda yolculuğuna çıkartan firmamız ile eski eşyalarınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Türk Kültürünün önemli simgelerinden olan antika halılar, antika kilimler tarihin değerini ve kıymetini saklıyor. UNESCO tarafından insanlığın somut olmayan kültürel mirası olarak tanınan ve UNESCO’nun da tescil ettiği Hereke halıları, en önemli antika eserlerdir. Antika, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak bilinir. Antika eşya tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserleri içermektedir.

Antikacılar arasında dikkat çeken İstanbul Antikacı, maddi değeri olan antika eşya eserlerinde en iyi fiyatı vermeyi taahhüt ediyor. İstanbulun en önemli antika mağazalarından, tarihî yarımadanın saklı değerlerinden firmamızla ile iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Antikacıları

Antika gümüş, antika mücevher, tarihi osmanlı kitapları, antika mobilya, tablo, gramafon ve daha fazla antika eşyalarınızı İstanbul Antikacılarına güvenle satabilirsiniz. Ayrıca antika halı, kilim, plak gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünler de satın alıyoruz. Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp paranızın tam karşılığını veriyoruz. Antika eşya alımında son derece özenli işler çıkartan antikacı, eski eşya satmak isteyenler için her zaman öncelikli mağazalardan birisidir.

Antika, estetik, tarihsel ve maddi değeri olan eski eşya olarak bilinir. Antika eşya tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserleri içermektedir. Bir eserin antika olduğunu belirlemek için bir takım etkenler göz önünde bulundurulur. Uzmanlar 100 yaşın üzerindeki her şeyin klasik antika olarak sınıflandırılabileceği konusunda uzlaşıyorlar. Bu nedenle eserin yaşı antika halı statüsüne girmesinde önemli bir kriterdir

İstanbul Antikacı

İstanbul Antikacılar Pazarı

İstanbul antika pazarları, eskiye değer veren antika tutkunlarını bir araya getiriyor. Büyük bir hareketliliğin yaşandığı antika pazarlarında antika tutkunları, taş plak çalan gramofonlardan yükselen müzikle nostalji kokan eski eşyalar arasında adeta zamanda yolculuğa çıkıyor. Pazarda radyo, antika saat, gaz lambası, tespih, oyuncak, dikiş makinesi, biblo, eski para, kitap, eski tip hesap makinesi, daktilo, fotoğraf makinesi, bakır ev eşyası ve kilimler gibi pek çok eser satışa çıkarılıyor.

İstanbul antikacılar çarşısı nerede?

İstanbul antikacılar çarşısına gelenler, kendilerinde eksik olan parçaları bulmaya, yeni eserlerle koleksiyonlarını zenginleştirmeye çalışıyor. Antika pazarları başlangıç amacındaki sınırları aşarak, insanların gelenekleriyle özdeşleşen buluşma mekanı oldu. İşte bazı İstanbul antikacılar çarşısı;

 • Bomonti Antika Pazarı
 • Dolapdere Bit Pazarı
 • Küçükpazar Bit Pazarı
 • Horhor Antikacılar Çarşısı
 • Feriköy Organik Pazarı
 • Kastamonu (Kasımpaşa) Pazarı
 • Yeşilköy Pazarı
 • Ulus Sosyete Pazarı

Her yaştan insanı buluşturan antika pazarında geçime yolculuk yapabilirsiniz. Pazardaki tezgahları dolaşırken insanların duygulandığına şahit olacaksınız. Ayrıca pazardaki eşyalar eski kültürlerin unutulmamasına da katkı sağlıyor. Osmanlı, Cumhuriyet dönemi paraları, hatıra paralar, gümüş para koleksiyonu olan ziyaretçiler, eserlerine değer biçmek için İstanbul Antikacı’yı ziyaret ediyor. İstanbul’da antika pazarında gramofonlar, taş plaklar, antika saatler, radyolar, gaz lambaları, tespihler, çantalar, fincanlar, anahtarlar, oyuncaklar, vazolar, biblolar, eski paralar, kitaplar, daktilolar, fotoğraf makineleri, bakır ev eşyaları gibi birçok parça bulunuyor.

İstanbul Antika Alan Yerler

İstanbul’da antika eser alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılır. Tarihi değeri olan antika eserlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit yapıyoruz. Antika eserlerinizde paranızın tam karşılığını veriyoruz.Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda çağdaş makine yapımı muadillerine kıyasla muhtemelen değer kazanacağı bilgisiyle donanmıştır.

Antika mücevher, tarihi ve osmanlı kitapları, antika mobilya, gümüş, tablo, plak ve daha fazlası gibi antika eşyalarınızı satabilirsiniz. Ayrıca antika halı, kilim, gramafon gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünler de satın alıyoruz. Antika eserlerinizi İstanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz. Yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile size en iyi fiyat teklifini sunuyoruz. Eğer fiyat teklifini kabul ederseniz antikanızı adresinizden peşin ödeme yapmak sureti ile satın alıyoruz.

İstanbul Antikacı
İstanbul Antikacı

İstanbul’da antikacılar neler satın alıyor?

Anadolu’nun kültürel zenginliğini içeren antika ürünleri şu şekilde sıralamak mümkün;

 1. Antika Mobilya; Antika mobilya, hatırı sayılır yaştaki koleksiyonluk mobilya eşyalarıdır. Çoğu zaman, yaş, nadirlik, durum, kullanışlılık veya diğer benzersiz özellikler, bir koleksiyoncu eşyası olarak bir mobilya parçasını arzu edilir kılar ve bu nedenle antika olarak isimlendirilir.
 2. Antika Halı ; Antika halı tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserlerdir.
 3. Antika Gümüş ; Antik gümüş oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi vardır. Antik gümüş ile gerçek gümüş arasındaki en önemli fark  yaşıdır . Bir parçanın antika gümüş sayılabilmesi için 100 yaşın üzerinde olması gerekir.
 4. Antika Saat ; Dünyanın hayatta kalan en eski çalışma saati, İngiltere’nin Wiltshire kentindeki Salisbury Katedrali’nde bulunan 1386’dan veya muhtemelen daha eski bir tarihten kalma meçhul saattir. Bir saatin antika saat sayılabilmesi için en az 100 yıllık olması gerekirken, 100 yaşından küçük olduğunda saatin marka, model ve firması önemli olabilmektedir.
 5. Antika Plak ; Bir fonograf kaydı (basitçe bir kayıt veya vinil) yazılı bir düz disk biçiminde, modüle edilmiş spiral oluktan oluşan analog ses depolama ortamıdır. Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca diskler genellikle gomalaktan yapılmıştı.
 6. Antika Kitap; Antika kitap, eski bir kitabın 1900 yılından önce basılmış bir kitap olmasıdır. Ancak günümüzde eski kitap terimi daha geniş bir tanıma işaret etmektedir. “Osmanlı Devleti’nde 600 yıllık tarih boyunca sadece 536 kitap yazıldı bunları yarısı dini kitaplar yarısı devletin tuttuğu belgeler ve sayım defterleridir.
 7. Antika Mücevher ; Genel olarak bir mücevher parçası ne kadar eski olursa o kadar değerli olur. Ancak antika mücevherler kötü durumdaysa o kadar değerli olmayabilir . Benzer şekilde, benzersiz veya nadir malzemelerden yapılmış bir mücevher parçası, genellikle seri üretilen bir parçadan daha değerli olacaktır.
 8. Antika Tablo ; Antika tabloya sahip olduğunuzu gösteren en önemli özellik, tablonun arka tarafındaki kararmasıdır. Tabloyu ters çevirin ve yaştan kaynaklanan koyulaşma olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir koyu leke fark ederseniz, tablo antikadır, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 9. Antika Kilim ; Antika kilimin değerini belirleyen kriterlere sırayla bakacak olursak ilk sırada kilimin yaşı göze çarpıyor. Kilimin diğer etkenleri göz ardı etmeksizin yaşı ile değeri arasında büyük bir ilgi vardır. İkinci sırada ise kilimin dokunmuş olduğu yöresi göze çarpıyor.
İstanbul Antikacı
İstanbul Antikacı

Tamircin Burada platformunda şimdilik aşağıdaki ÜST GRUPLARDA hizmet alabilir ya da hizmet verebilirsiniz. Üst gruplara gelen talepler doğrultusunda sınırsız alt grup oluşturulabilecektir.

 1. Tamir & Bakım & Onarım
 2. İmalat & Montaj
 3. Nakliyat & Taşıma & Çekici
 4. Temizlik Hizmetleri

Hizmet gruplarına göre hizmet verenler ve hizmet / işler;

Hizmet Grubu Firma Hizmet
Tamir Bakım Onarım FİRMALAR HİZMETLER
İmalat & Montaj FİRMALAR HİZMETLER
Nakliyat & Taşıma & Çekic FİRMALAR HİZMETLER
Antika Eşya Alım Satım FİRMALAR HİZMETLER
Bakım Onarım Firmaları için İSG Eğitimi Desteği

Bakım Onarım FirmalarıÇalışanların yaşamını tehlikeye sokan, sağlığını tehdit eden, ekonomiye zarar veren, “kaza” ve “meslek hastalığı” dediğimiz olayları önler ve çalışanın sağlığını korur. İş güvenliği, çalışanları korumanın yanı sıra üretim ve işletmenin güvenliğini sağlayan, ekolojik zararı en alt düzeye indiren uygulamaları da bünyesinde barındırmaktadır.

Tamircin Burada ekibi tüm uygulamalarda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine büyük önem vermektedir. Bu doğrultuda hizmet veren firmalarımız için Online İSG Eğitimi uygulamasında tüm firmalarımıza % 30 indirimle sertifikalı iş güvenliği eğitimlerinin verilmesi için destek olmaktadır. Hizmet alan işverenlerimiz için de aynı uygulama ve destek geçerlidir. İş sağlığı ve güvenliği eğitimierinden faydalanmak için lütfen iletişim formundan bizimle iletişime geçerek, kullanıcı portföyünüzü alınız.

Planlı çalışarak, iş kontrolünü sağlayarak, risk analizlerini yaparak; proaktif (önleyici) ve reaktif (düzeltici) tedbirleri firma genelinde etkin ve yaygın bir şekilde kullanarak güvenli bir iş yeri yaratabiliriz.

Firma Hakkında Bilgi

Temizlik Şirketleri ile yaşadığınız kötü sonuçları unutun! Güler yüzlü ve uzman personellerimizle eviniz, iş yeriniz ya da ofisinizi; kendi evimiz, iş yerimiz olarak görüyor, en iyi, en titiz ve kaliteli hizmet sağlıyoruz..

Her insan için dikkat edilmesi gereken en önemli husus temizliktir. Temizlik hijyen ve sağlık demektir. Temizliğin olmadığı yerde insan hastalıklarla karşı karşıya kalır. Temizlik bireysel ve çevresel olarak ikiye ayrılmaktadır.Bunların ikisi de kendi içinde çok önemli kavramlardır ve ikisinin de eksikliği bireylerde büyük sorunlara yol açabilir. İnsanların yaşadığı yerde bulunan dış ortama çevre adı verilmektedir. Çevrenin korunması insan sağlığı açısından çok önemlidir. Çünkü kişi mikropları öncelikle çevresinde kapar. Bu nedenle kişiler bilinçlendirilerek çevrenin her zaman temiz kalması sağlanmalıdır.

İstanbul Havalandırma

Firma Hakkında Bilgi

İstanbul Antikacı olarak 25 yılı aşkın bilgi birikim ve tecrübemiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.Satmak istediğiniz antikaları ücretsiz keşif ile gelip görüyor ve değer biçiyoruz. Yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübe ile en iyi fiyatları bizden alabileceğinize emin olabilirsiniz.

Verdiğimiz fiyat teklifinden memnun kalırsanız ödemenizi peşin yapıyor ve satmak istediğiniz antikaları adresinizden alıyoruz.

Her eşyanın ayrı bir tanıklık geçirdiği antikacılar,  İstanbul‘un belli noktalarında yoğunluk kazanıyor.  İstanbul'un en önemli antika mağazalarından, tarihî yarımadanın saklı değerlerinden İstanbul Antikacı, 1995 yılından bu yana hizmet veriyor. Özellikle antika eşya alımında son derece özenli işler çıkartan antikacı, eski eşya satmak isteyenler için her zaman öncelikli mağazalardan birisidir.

Antika mücevher, tarihi ve osmanlı kitapları, antika mobilya, gümüş, tablo, plak ve daha fazlası gibi antika eşyalarınızı satabilirsiniz. Ayrıca antika halı, kilim, gramafon gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünler de satın alıyoruz. Antika eserlerinizi İstanbul genelinde adresinize gelerek inceliyoruz.

Lokasyon

Sertifika & Belgeler

K
Koleksiyoner Belgesi 2014
İstanbul Müze Müdürlüğü

İstanbul Müze Müdürlüğü'nden 2014 yılında alınan Koleksiyoner Belgesi

Portföy

“İstanbul Antikacı” ilk yorumlayan siz olun

Bu liste için Puanınız