Kadıköy Antikacı

Kadıköy Antika
6 Mayıs 1989

Firma Hakkında

Sertifikalı koleksiyoner olan Kadıköy Antikacı, antika gümüş, antika mobilya, halı, kilim, antika saat, plak, gramafon ve tarihi kitaplarınızı değerinde alıyor.

Kadıköy Antikacı
Kadıköy Antikacı

Kadıköy Antikacıları

Kadıköy antikacıları içerisinde önemli bir yere sahip Kadıköy Antika, tarihi değeri olan eski ürünlerinize hak ettiği değeri vermenin mutluluğunu yaşıyor. Kadıköy’de yaygın olarak bulunan antika sektöründe alanında uzman, yetişmiş portföy danışmanı bulmak oldukça zor oluyor. Kadıköy Antikacı uzmanları detaylı ve yıllarda süren çalışmalarla antika sektörünün lideri konumunda olmanın haklı gururunu yaşıyor. Belirli zamanlarda kurulan antika pazarlarında adeta zamanda yolculuğuna çıkartan firmamız ile eski eşyalarınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Bir antikanın durumu, değerini belirlemede önemli bir yer tutmaktadır. Antika eşyanızı satarken ürününüzün yaşını, durumunu, tarihini bilmenizde fayda olacaktır. Bununla birlikte kullanım durumu ve malzeme de değerini belirlemede etkilidir. Kadıköy Antikacı olarak bu eserlerinize en iyi fiyatı vermek için portföy uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Yaşam alanlarımız ne kadar modern anlayışla yapılırsa yapılsın, geçmişe duyulan özlem ve antika merakı yüzünden insanlar artık antika eserlere büyük rağbet gösteriyor. Antika Mağazamızdan içeri adım attığınız andan itibaren sizi bir zaman yolculuğuna çıkarıyoruz. Antika İstanbul, Antikacılar pazarında uzman portföyü ile eski eşyalarınıza en iyi fiyatı veren yasal firmalar arasındadır.

Kadıköy Antikacıları
Kadıköy Antikacıları

Kadıköy Antika Alan Yerler

Îstanbul antika alan yerler arasında deneyimli sertifikalı portföy uzmanları olan Kadıköy Antikacı, dünyanın her yerinden eski eserleri toplamaktadır. Firma olarak antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda değer kazandıran usta elleri ve bilgisiyle donanmış uzmanlarımızla, biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonlarımıza değer katıyoruz.

Bir antikanın durumu, değerini belirlemede önemli bir yer tutmaktadır. Antika eşyanızı satarken ürününüzün yaşını, durumunu, tarihini bilmeniz  faydalı olacaktır. Antika ürünlere ilgi duyan ve koleksiyon yapanlar için Kadıköy’de en iyi antikacıları arasında yer alan firmamız göze çarpıyor. Kadıköy Antika 45 yıldır kesintisiz faaliyet gösteren  en eski antika mağazalarından birisidir. Firmamız, geçmişi, anıları, yaşanmışlıkları ve tarihin izlerini takip etmeyi seven antika tutkunları için vazgeçilmez bir mağazadır.

Her eşyanın ayrı bir tanıklık geçirdiği antikacılarKadıköyün belli noktalarında yoğunluk kazanıyor.  Kadıköy’ün en önemli antika mağazalarından, tarihî yarımadanın saklı değerlerinden Antika İstanbul, 45 yıldır hizmet veriyor. Özellikle antika eşya alımında son derece özenli işler çıkartan antikacı, eski eşya satmak isteyenler için her zaman öncelikli mağazalardan birisidir.

Kadıköy Antika Alan Yerler
Kadıköy Antika Alan Yerler

Kadıköy Antika Alanlar

Kadıköy’de antika eser alan yerler yasal mevzuatlar içerisinde yapılır. Tarihi değeri olan antika eserlerinizi inceleyip dilediğiniz taktirde değerinde fiyat vererek ödemesi nakit yapıyoruz.

Kadıköy antika alanlar olarak, antika gümüş, antika mücevher, antika mobilya, plak, osmanlı kitapları, antika tablo, plak ve daha fazlası antika eşyalarınızı güvenle satabilirsiniz. Ayrıca antika halı, kilim, gramafon gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünler de satın alıyoruz.

Tarihi eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılmaktadır. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonlarında sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır. Mağazamızda bulunan antikaların bozulmaması, hava şartlarından etkilenmemeleri için havalandırma sistemlerine önem verilmektedir. Çalışmalarımızda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine dikkat edilerek, üç yılda bir isg eğitimleri alınmaktadır.

Kadıköy Antika Alanlar
Kadıköy Antika Alanlar

Kadıköy Antika Eserler

Kadıköy’ün kültürel zenginliğini içeren antika ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Antika Mobilya; Antika mobilya, hatırı sayılır yaştaki koleksiyonluk mobilya eşyalarıdır. Çoğu zaman, yaş, nadirlik, durum, kullanışlılık veya diğer benzersiz özellikler, bir koleksiyoncu eşyası olarak bir mobilya parçasını arzu edilir kılar ve bu nedenle antika olarak isimlendirilir.
 2. Antika Halı ; Antika halı tüm çağlara özgü süsleme sanatı ürünlerini içerisine alan en az 100 yıl önce üretilmiş eserlerdir. Detaylar için tıklayınız
 3. Antika Gümüş ; Antik gümüş oldukça geniş kapsamlı bir koleksiyondur. Estetik açıdan hoş parlaklığı ve muhteşem tasarımlarıyla çok fazla çeşidi vardır. Antik gümüş ile gerçek gümüş arasındaki en önemli fark  yaşıdır . Bir parçanın antika gümüş sayılabilmesi için 100 yaşın üzerinde olması gerekir.
 4. Antika Saat ; Dünyanın hayatta kalan en eski çalışma saati, İngiltere’nin Wiltshire kentindeki Salisbury Katedrali’nde bulunan 1386’dan veya muhtemelen daha eski bir tarihten kalma meçhul saattir. Bir saatin antika saat sayılabilmesi için en az 100 yıllık olması gerekirken, 100 yaşından küçük olduğunda saatin marka, model ve firması önemli olabilmektedir.
 5. Antika Plak ; Bir fonograf kaydı (basitçe bir kayıt veya vinil) yazılı bir düz disk biçiminde, modüle edilmiş spiral oluktan oluşan analog ses depolama ortamıdır. Yaklaşık yarım yüzyıl boyunca diskler genellikle gomalaktan yapılmıştı.
 6. Antika Gramafon ; Gramafon, tarihsel ve özelliğini yitirmemiş eski ürün olarak bilinir. İstanbul’da yeniyle eskiyi, gelenekselle, moderni bir arada barındıran gramafon İstanbul’da Osmanlı döneminden kalan eserler başta olmak üzere son dönem eserleri de barındırmaktadır
 7. Antika Kitap; Antika kitap, eski bir kitabın 1900 yılından önce basılmış bir kitap olmasıdır. Ancak günümüzde eski kitap terimi daha geniş bir tanıma işaret etmektedir. “Osmanlı Devleti’nde 600 yıllık tarih boyunca sadece 536 kitap yazıldı bunları yarısı dini kitaplar yarısı devletin tuttuğu belgeler ve sayım defterleridir.
 8. Antika Mücevher ; Genel olarak bir mücevher parçası ne kadar eski olursa o kadar değerli olur. Ancak antika mücevherler kötü durumdaysa o kadar değerli olmayabilir . Benzer şekilde, benzersiz veya nadir malzemelerden yapılmış bir mücevher parçası, genellikle seri üretilen bir parçadan daha değerli olacaktır. .
 9. Antika Tablo ; Antika tabloya sahip olduğunuzu gösteren en önemli özellik, tablonun arka tarafındaki kararmasıdır. Tabloyu ters çevirin ve yaştan kaynaklanan koyulaşma olup olmadığını kontrol edin. Herhangi bir koyu leke fark ederseniz, tablo antikadır, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 10. Antika Kilim ; Antika kilimin değerini belirleyen kriterlere sırayla bakacak olursak ilk sırada kilimin yaşı göze çarpıyor. Kilimin diğer etkenleri göz ardı etmeksizin yaşı ile değeri arasında büyük bir ilgi vardır. İkinci sırada ise kilimin dokunmuş olduğu yöresi göze çarpıyor.

Tamircin Burada platformunda şimdilik aşağıdaki ÜST GRUPLARDA hizmet alabilir ya da hizmet verebilirsiniz. Üst gruplara gelen talepler doğrultusunda sınırsız alt grup oluşturulabilecektir.

 1. Tamir & Bakım & Onarım
 2. İmalat & Montaj
 3. Nakliyat & Taşıma & Çekici
 4. Temizlik Hizmetleri

Hizmet gruplarına göre hizmet verenler ve hizmet / işler;

Hizmet Grubu Firma Hizmet
Tamir Bakım Onarım FİRMALAR HİZMETLER
İmalat & Montaj FİRMALAR HİZMETLER
Nakliyat & Taşıma & Çekic FİRMALAR HİZMETLER
Antika Eşya Alım Satım FİRMALAR HİZMETLER
Bakım Onarım Firmaları için İSG Eğitimi Desteği

Bakım Onarım FirmalarıÇalışanların yaşamını tehlikeye sokan, sağlığını tehdit eden, ekonomiye zarar veren, “kaza” ve “meslek hastalığı” dediğimiz olayları önler ve çalışanın sağlığını korur. İş güvenliği, çalışanları korumanın yanı sıra üretim ve işletmenin güvenliğini sağlayan, ekolojik zararı en alt düzeye indiren uygulamaları da bünyesinde barındırmaktadır.

Tamircin Burada ekibi tüm uygulamalarda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine büyük önem vermektedir. Bu doğrultuda hizmet veren firmalarımız için Online İSG Eğitimi uygulamasında tüm firmalarımıza % 30 indirimle sertifikalı iş güvenliği eğitimlerinin verilmesi için destek olmaktadır. Hizmet alan işverenlerimiz için de aynı uygulama ve destek geçerlidir. İş sağlığı ve güvenliği eğitimierinden faydalanmak için lütfen iletişim formundan bizimle iletişime geçerek, kullanıcı portföyünüzü alınız.

Planlı çalışarak, iş kontrolünü sağlayarak, risk analizlerini yaparak; proaktif (önleyici) ve reaktif (düzeltici) tedbirleri firma genelinde etkin ve yaygın bir şekilde kullanarak güvenli bir iş yeri yaratabiliriz.

İstanbul Koltuk Döşeme Evi

 

Firma Hakkında Bilgi

Antika İstanbul, 40 yılı aşkın süredir İstanbul'da uzman personelleri ile sertifikalı antika koleksiyonculuğu yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

İstanbul Antikacıları arasında önde gelen firmalardan olan Antika İstanbul olarak 40 yılı aşkın bilgi birikim ve deneyimlerimiz ile müşterilerimize profesyonel hizmet sağlıyoruz. Satmak istediğiniz antika eserleriniz için ücretsiz keşif hizmeti sağlıyoruz. Dilerseniz de antika eserinizi değerinde nakit ödeme ile satın alıyoruz.

İstanbul bölgesinde antika alan yerler arasında antika alım sertifikası bulunan İstanbul Antikacı, tarihi değeri bulunan her türlü eski eşyanızı hak ettiği değerinde, alıyor. İstanbul'un en geniş ve uzmanlarından oluşan antika mağazamızı ziyaret ederek de antika eşya satışını nakit alım ile yapabilirsiniz. Dilerseniz teklif formumuzu kullanarak, en iyi teklifi bizden alabilirsiniz. Portföy uzmanlarımız bulunduğunuz yere gelerek, ödemenizi nakit olarak yapmaktadır.

Lokasyon

Sertifika & Belgeler

A
Antika Koleksiyonculuğu 2018
İstanbul Müze Müdürlüğü

İstanbul Müze Müdürlüğü Antika Koleksiyonculuğu Belgesi

Portföy

“Kadıköy Antikacı” ilk yorumlayan siz olun

Bu liste için Puanınız