İstanbul Antika

Popüler Firma
İstanbul Antikacı
19 Aralık 1985

Firma Hakkında

İstanbul Antikacı, hatırı sayılır yaştaki tarihi kitap, antika mobilya, antika gümüş, antika halı, kilim, plak, tablo, antika saatlerinize en iyi fiyatı veriyor. Antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp paranızın tam karşılığını veriyoruz. Antika eşya alımında son derece özenli işler çıkartan İstanbul antikacı, eski eşya satmak isteyenler için öncelikli koleksiyoncular arasında olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Bir antikanın durumu, değerini belirlemede önemli bir yer tutmaktadır. Antika eşyanızı satarken ürününüzün yaşını, durumunu, tarihini bilmeniz önemlidir.  Ayrıca kullanım durumu ve malzeme de değerini belirleme de etkilidir. İstanbul antikacılar olarak bu eserlerinize hak ettiği fiyatı vermek için sertifikalı uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İstanbul Antika
İstanbul Antika

İstanbul Antikacıları

İstanbul antikacılık çok stresli bir meslek olduğu bilinmektedir. Ancak antika merakı yaşanan stresi bir anda kaybedebiliyor. Çünkü antikalar ile iç içe olmak, onları temizlemek, bakımını yapmak, onları sevmek keyifli bir mesleğe dönüştürebiliyor ve rahatlatıyor. Genelde orta yaş grubu biraz yakın dönem dediğimiz nostalji ile ilgileniyor.

Antikacı olmak için antika merakı genel olarak yeterli olmayabiliyor. Şayet yeterli paranız yok ise bu işi yapmanız oldukça zor.  Antika için para gerekli olan bir konudur. Antika eserler herkese bir yerden tanıdık gelir ya evinde gördüğü bir obje ya da komşuda gördüğü tanıdık gelen bir duygudur, bu yüzden insanlar bu mesleğe yöneliyor veya satın alıyor.

Bir antikanın durumu, değerini belirlemede önemli bir yer tutmaktadır. Antika eşyanızı satarken ürününüzün yaşını, durumunu, tarihini bilmeniz  faydalı olacaktır. Antika ürünlere ilgi duyan ve koleksiyon yapanlar için Kadıköy’de en iyi antikacıları arasında yer alan İstanbul Antikacı göze çarpıyor. Firmamız 45 yıldır kesintisiz faaliyet gösteren  en eski antika mağazalarından birisidir. Amacımız, geçmişi, anıları, yaşanmışlıkları ve tarihin izlerini takip etmeyi seven antika tutkunları için vazgeçilmez bir koleksiyoncu olmak.

Türkiye’de nadir bulunan parçalar arasında Osmanlı döneminden kalan telefon santrali, 1950’lerden televizyon kameraları, 1940’ların eski sinema makineleri emsalsizantika ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte eski sandıkları düzenlenip restore ediliyor. Tarihi ahşap ve mobilyaya (özellikle fransız mobilyaları) özel ilgi alanlarımızdan bazılarıdır. Osmanlı dönemi, Ermeni el işlemesi ya da Fransız 100 yıllık bir mobilya takımının değeri neredeyse paha biçilmez.

İstanbul Antika
İstanbul Antika

İstanbul Antika Pazarları

Türkiye’nin farklı illerinden antikacıların tezgah kurduğu Îstanbul antika pazarında eski basım kitaplar, eski paralar, eski gümüş eşyalar, eski mekanik eşyalar, plaklar, pullar, bakır eşyalar, eski porselen ürünler, ev eşyaları, fotoğraf makinaları, daktilolar, kasetler ve saatler gibi çok farklı antika ürünler satış için sergileniyor. Antikaya merakı olan İstanbulluların yoğun ilgi gösterdiği pazar, antika eşyaların kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlıyor.

İstanbul Antika Pazarı, çocukluğuna dönmek isteyen, uzun yıllar önce üretilmiş ve kullanılmış ürünlerle nostalji yaşamak isteyenlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Türkiye’nin en eski ve en büyük alışveriş merkezi olan antika pazarı, büyük bir alan üzerine kurulu. Günümüzde İstanbul’a gelenlerin ilk uğradığı yerlerden biri olması özelliğini taşıyor. Burada halıdan çantaya, tekstil ürünlerinden altın ve gümüş takılara, antikalardan çinilere ve anılarınızı sonsuza kadar yaşatacak hediyelik eşyalara kadar her şeyi bulabileceksiniz.

Tüm gününüzü burayı gezmeye ayırsanız bile buranın içerisinde keşfetmediğiniz bir çok nokta mutlaka olacaktır. İstanbul’un tamamı gibi yeniyle eskiyi, gelenekselle moderni bir arada barındıran pazarda bazı ürünler Osmanlı Dönemi mirası, bazıları ise modern dünyanın getirileri olarak nitelendirilebilir.

İstanbul Antika
İstanbul Antika

İstanbul Antika Alan Yerler

Antika mücevher, tarihi ve osmanlı kitapları, antika mobilya, gümüş, tablo, plak ve daha fazlası gibi antika eşyalarınızı satabilirsiniz.Bununla birlikte antika halı, kilim, gramafon gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünleri de satın alabiliyoruz. Kadıköy’ün önemli antika mağazalarından İstanbul Antikacı, özellikle antika eşya alımında son derece titiz işler çıkartarak, antikasını satmak isteyenler için öncelikli antikacı olarak öne çıkmaktadır.

Antika koleksiyonculuğunun, tapınaklarda hazine saklanması ile başladığı söylenebilir. Dolayısıyla antika koleksiyonculuğunun neredeyse insanlık tarihi kadar uzun bir geçmişi vardır. Antikaların yalnızca estetik değerleriyle değil, tarihsel önemlerile de ilgilenildiği Türkiye’de çok eski yıllarda ülkenin tarihini yansıtan antikalar toplanmaya başlamıştır.

Her tarihi eserin kendi dönemine has hat, renk, nakışları ve yapıldıkları malzemeleri, müşterilere şehrin yaşam ve el sanatları tarihi vardır. Kadıköy antika alanlar arasında deneyimli portföy uzmanları olan İstanbul Antikacı, dünyanın her yerinden eski eserleri topluyor. Tarihi parçalarımızın en eski parçanın 400 yıllık, en yeni eserin 50 yıllık geçmişi var.

Antika mücevher, tarihi ve osmanlı kitapları, antika mobilya, gümüş, tablo, plak ve daha fazlası gibi antika eşyalarınızı satabilirsiniz.Bununla birlikte antika halı, kilim, gramafon gibi diğer pek çok tür dahil olmak üzere farklı türde ürünleri de satın alabiliyoruz.

İstanbul Antika
İstanbul Antika

İstanbul Sahafçılar

Kitap ve belgelerin sahaflara intikal edişi de çok değişik yollarla oluyor. Mesela tarihi değeri yüksek ancak hali perişan belgeler genellikle eskici, antikacı ve hurdacılardan sahaflara akıyor. Bu tür malzemeleri herkes bilmiyor, anlayacak özelliklere sahip olmanız lazım. O evrakları okuyup anlayıp tarih içinde bir yere oturtabilmeniz lazım. Ne anlam ifade ediyor, bizim tarihimizde yeri nedir, az mı değerli çok mu değerli? Tüm bunlara bir anlamda sahaflar karar veriyor. Dolayısıyla ona tarihi bir yer kazandırmış oluyorlar. Sahaflar kitapları analiz ederek onu bir yere oturtup ilgilisine, faydalı olabilecek yerlere ulaştırıabilirler.

İstanbul Antika
İstanbul Antika

İstanbul antika alanlar

Her tarihi eserin kendi dönemine has hat, renk, nakışları ve yapıldıkları malzemeleri, müşterilere şehrin yaşam ve el sanatları tarihi vardır. İstanbul antika alanlar arasında deneyimli portföy uzmanları olan İstanbul Antikacı, dünyanın her yerinden eski eserleri topluyor. Tarihi parçalarımızın en eski parçanın 400 yıllık, en yeni eserin 50 yıllık geçmişi var.

İstanbul Antikacı olarak antikaların yalnızca değerlerini korumakla kalmayıp aynı zamanda değer kazandıran usta elleri ve bilgisiyle donanmış uzmanlarımızla, biriktirmeye ve sevdiğiniz öğelerden oluşan koleksiyonlarımıza değer katıyoruz. Tarihi eserlerin restorasyonları alanında uzman, sertifikalı kişiler tarafından yapılmaktadır. Örneğin antika mobilya ve koltukların restorasyonlarında sertifikalı koltuk tamiri uzmanlarından destek alınmaktadır

Tamircin Burada platformunda şimdilik aşağıdaki ÜST GRUPLARDA hizmet alabilir ya da hizmet verebilirsiniz. Üst gruplara gelen talepler doğrultusunda sınırsız alt grup oluşturulabilecektir.

  1. Tamir & Bakım & Onarım
  2. İmalat & Montaj
  3. Nakliyat & Taşıma & Çekici
  4. Temizlik Hizmetleri

Hizmet gruplarına göre hizmet verenler ve hizmet / işler;

Hizmet Grubu Firma Hizmet
Tamir Bakım Onarım FİRMALAR HİZMETLER
İmalat & Montaj FİRMALAR HİZMETLER
Nakliyat & Taşıma & Çekic FİRMALAR HİZMETLER
Antika Eşya Alım Satım FİRMALAR HİZMETLER
Bakım Onarım Firmaları için İSG Eğitimi Desteği

Bakım Onarım FirmalarıÇalışanların yaşamını tehlikeye sokan, sağlığını tehdit eden, ekonomiye zarar veren, “kaza” ve “meslek hastalığı” dediğimiz olayları önler ve çalışanın sağlığını korur. İş güvenliği, çalışanları korumanın yanı sıra üretim ve işletmenin güvenliğini sağlayan, ekolojik zararı en alt düzeye indiren uygulamaları da bünyesinde barındırmaktadır.

Tamircin Burada ekibi tüm uygulamalarda iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine büyük önem vermektedir. Bu doğrultuda hizmet veren firmalarımız için Online İSG Eğitimi uygulamasında tüm firmalarımıza % 30 indirimle sertifikalı iş güvenliği eğitimlerinin verilmesi için destek olmaktadır. Hizmet alan işverenlerimiz için de aynı uygulama ve destek geçerlidir. İş sağlığı ve güvenliği eğitimierinden faydalanmak için lütfen iletişim formundan bizimle iletişime geçerek, kullanıcı portföyünüzü alınız.

Planlı çalışarak, iş kontrolünü sağlayarak, risk analizlerini yaparak; proaktif (önleyici) ve reaktif (düzeltici) tedbirleri firma genelinde etkin ve yaygın bir şekilde kullanarak güvenli bir iş yeri yaratabiliriz.

İstanbul Tabelacı

Firma Hakkında Bilgi

İstanbul ve çevresinde antika eser alan yerler geniş bir alanı kapsamaktadır. Ancak profesyonel olarak, sertifikası olan bir koleksiyoner bulunması oldukça önemlidir. İstanbul Antikacı eski eserlerinize en iyi teklifi vererek, ödemenizi de peşin olarak yapmaktadır. 45 yıldır antika sektöründe olan firmamız ile her zaman iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Geçmişine ve tarihine değer veren, profesyonel koleksiyoncular içerisindeki İstanbul Antikacı'ya her zaman ulaşabilirsiniz.

Vizyonumuz, antika kültürünü yaşatarak, geçmişimize değer vermeye ve onu yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Amacımız geçmişin izlerini taşıyan nadide eserleri toplayarak, antika koleksiyonumuzu genişletmek

Lokasyon

Sertifika & Belgeler

A
Antika Eser Toplama Sertifikası 2018
İstanbul Müzeler Müdürlüğü

İstanbul Müzeler Müdürlüğü

Ödüller

İ
İstanbul Müzeler Müdürlüğü Katılım Sertifikası 2017
İstanbul Müzeler Müdürlüğü Katılım Sertifikası

“İstanbul Antika” ilk yorumlayan siz olun

Bu liste için Puanınız